monitoring zewnetrzny

monitoring zewnetrzny

Rotatorów Repair Recovery – Co się dzieje po zabiegu

Chirurgia naprawić rozdarty ścięgna w barku jest powszechne. Rotator odzyskiwania naprawy mankietu zależy od kilku czynników i będzie się różnić od osoby do osoby. Ten artykuł omówi co stożka rotatorów jest, co pociąga za sobą chirurgii, odzysku po zabiegu i możliwych zagrożeń.

Rotator mankiet jest grupą 4 mięśni, które znajdują się w ramieniu. Mięśnie te są przyłączone, ścięgien, które mocują mięśni górnej części ramienia kości. Mięśnie mankietów służą dwie główne funkcje. Jednym z nich jest zapewnienie piłkę do gniazda na ramieniu i utrzymać wyrównanie podczas działań ogólnych. Drugi to, aby obrócić ramię.

Te mięśnie i ścięgna mankietu może być poszkodowana z powodu ich zaangażowania w funkcję barku. Są one często ze względu na stan zapalny lub zawodów sportowych, które wymagają powtarzalnego wykorzystania ramieniu, szczególnie w górnym położeniu. Uraz może również wystąpić z powodu urazu, takie jak spada. Niewiele jest przestrzeń pomiędzy mięśnie i otaczające kości są więc łatwo ściągnięty przed kością, która może spowodować, że proces zapalny, aby rozpocząć. Łzy mogą wystąpić, gdy uszkodzenie mięśni lub ścięgien jest ciężka.

Rotator odzyskiwania naprawy mankiet zaczyna się, gdy lekarz bada wnętrze ramię z małą kamerą. Dzięki temu może on sprawdzić, czy istnieją jakieś łzy lub rozmiar szkody. Aparat jest podłączony do monitora telewizyjnego, że chirurg może oglądać. Wszystkie struktury wewnętrznej ramieniu są badane. Chirurg może korzystać z funkcji aparatu, aby „oczyścić” tkanki zapalnej i usunąć kości ostrogi, jeśli to konieczne.

Jeśli zużycie jest odkryta chirurg zadecyduje, czy należy go naprawić, czy nie. Niektórzy chirurdzy mogą wykonywać naprawy artroskopowo. Oznacza to, że będą one wstawiać małych instrumentów, za pomocą trzech lub czterech małych otworów w ramieniu, dzięki czemu można je naprawiać żadnych łez.

– autor artykułu